Nasze akcje

NASI NAJLEPSI

Na tablicy SU, po I i II semestrze, pojawi się rubryka „Nasi najlepsi”. Zostaną tam wyeksponowane imiona i nazwiska najlepszych uczniów naszej szkoły w nauce. Zachęcamy do zdrowej i twórczej rywalizacji! Bądźcie najlepsi!

SZCZĘŚLIWY DZIEŃ

Raz w miesiącu będziemy losować „Twój szczęśliwy dzień", który będzie zwalniał z odpowiedzi ustnych, niezapowiedzianych kartkówek i sprawdzania pracy domowej. Szukaj go na tablicy informacyjnej Samorządu Uczniowskiego.

ZBIÓRKA SUROWCÓW WTÓRNYCH

Nasza szkoła organizuje zbiórkę surowców wtórnych: makulatury, butelek PET, puszek aluminiowych, nakrętek od butelek oraz zużytych sprzętów. Wyżej wymienione surowce można dostarczać do pana woźnego przez cały rok szkolny. Pozyskane pieniądze zasilą kasę SU

SZKOŁO POMÓŻ I TY

Nie jesteśmy obojętni na ból i cierpienie innych, pomagamy realizować marzenia. Co roku włączamy się w akcję charytatywną zorganizowaną przez Fundację Na Rzecz Osób Niewidomych I Niepełnosprawnych „Szkoło Pomóż   i Ty”. Będziemy prowadzić sprzedaż cegiełek - pomocy naukowych z różnych przedmiotów. Koszt jednej cegiełki to 2 zł.

GÓRA GROSZA

Przystąpimy do akcji „Góra Grosza” organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Jej celem jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, zawodowych rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze. Bo co może być lepsze dla rozwoju dziecka, jak nie jego własna rodzina? Nie zabawki, komputery, modne ubrania, lecz rodzina, w której dziecko może czuć się bezpiecznie, rozwijać swoje pasje i zainteresowania oraz nawiązywać przyjaźnie. Liczymy na Wasze zaangażowanie!

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Weźmiemy udział w zbiórce pieniędzy organizowanej przez Fundację WOŚP. Celem jest działalność w zakresie ochrony zdrowia, polegająca na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci, i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej. Cel ten jest realizowany poprzez zbiórki finałowe, zakup sprzętu na oddziały medyczne szpitali w całej Polsce, a także przez prowadzenie sześciu ogólnopolskich programów medycznych i jednego edukacyjnego. Tysiące wolontariuszy i miliony Polaków wychodzą na ulice, by wspólnie zbierać pieniądze na konkretny, wcześniej wytyczony przez Fundację medyczny cel. Otwórzcie swoje serca na potrzeby innych.