Informacje ogólne

Laboratoria Przyłości - to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GocTech w Kacelarii Prezesa Rady Ministrów. Ich wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wsród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Finansowe wsparcie otrzymane w ramach programu  Laboratoria Przyszłości przeznaczono na zakup sprzętu, nie tylko do pracowni komputerowych, ale także pomocy dydaktycznych, służących rozwijaniu podstawowych umiejętności dzieci i młodzieży.

Nasza szkoła w ramach tego programu otrzymała wsparcie w postaci środków finansowych w kwocie 30052,55 zł.

To z nich zakupione zostały:

• Aparat fotograficzny
  • BeCreo - zestaw z mikrokontrolerem
  • Drukarka 3D
  • Gimbal do aparatu fotograficznego i kamery
  • Instrukcje BHP w szkole i poza nią - zestaw podstawowy
  • Laptop Acer Chromebook Spin 512
  • Lego Education SPIKE Prime - zestaw podstawowy
  • Mikrofon kierunkowy Saramonic
  • Mikroport Saramonic
  • Scottie Go! - MASTER PACK
  • Photon - zestaw standard
  • Stacja lutownicza
  • Statyw do aparatu i kamery
  • Zestaw oświetleniowy - lampaSOFTBOX ze stawywem i żarówką.

Wyżej wymieniony sprzęt zostanie wykorzystany do prowadzenia zajęć edukacyjnych nie tylko obowiązkowych, ale także dodatkowych, wynikających z chęci rozwijania pasji i zainteresowań naszych uczniów. Będą one mogły być prowadzone przy użyciu najnowszych technologii.