Szkoła Podstawowa im. L.J. Kronenberga w Brzeziu

Wolontariat

W roku szkolnym 2018/2019 Samorząd Uczniowski w porozumieniu z Panią Dyrektor, przystąpił do współpracy z Fundacją Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio z siedzibą w Poznaniu.

Fundacja ta wspiera najuboższe kraje w Afryce: Sudan, Zambię, Kamerun, Republikę Południowej Afryki i inne, organizując zbiórki żywności, artykułów codziennego użytku i higieny, a także wysyłając na te tereny polskich lekarzy, pielęgniarki i misjonarzy. W odpowiedzi na apel fundacji w naszej szkole będą odbywały się przez cały rok zbiórki różnych artykułów potrzebnych w życiu codziennym. Dary zostaną wysłane do dzieci i dorosłych w ubogich krajach w Afryce za pośrednictwem fundacji.

Nasze dzieci włączając się czynnie w pomoc, uczą się wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka i chęci niesienia bezinteresownej pomocy.

W I półroczu zachęcaliśmy wszystkich uczniów do udziału w akcji „Kup pan szczotkę” oraz „Podaj mydło”. Nie byliście obojętni na apel fundacji i okazaliście wielkie serce, przynosząc szczoteczki,  pasty do zębów oraz mydła, które zostały przekazane do fundacji. Za okazane serce bardzo dziękujemy!

W grudniu, z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, zachęcaliśmy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w akcji „Marzycielska Poczta – napisz list do chorego dziecka”. Uczniowie zapoznawali się z profilami chorych dzieci, a następnie pisali do nich listy lub kartki. Robili to na zajęciach koła plastycznego pod kierunkiem pani Moniki Brożek Rakowskiej, na zajęciach z wychowawcą lub w domu. Kartki i listy wraz z drobnymi upominkami zostały wysłane przed świętami Bożego Narodzenia. Mamy nadzieję, że choć w niewielkim stopniu sprawiliśmy chorym dzieciom radość i wywołaliśmy uśmiech na ich twarzyczkach. Bardzo dziękujemy za tak wielkie zaangażowanie w tę akcję! . Pamiętajcie, warto czynić dobro!

W II półroczu zachęcamy do udziału w akcji „Czary mary okulary”. Prosimy o przynoszenie niepotrzebnych okularów. Jeśli macie w domu okulary, przekażcie je potrzebującym. Dla ludzi żyjących w najbiedniejszych krajach świata to naturalne, że z wiekiem widzą coraz gorzej. Muszą zaniechać pracy (np. szycie), z której do tej pory utrzymywali swoje rodziny. W Afryce koszt zakupu jednej pary okularów jest bardzo wysoki. Okulary od nas przesłane mogłyby pomóc wielu ludziom. Okulary mogą być używane (ale  w dobrym stanie), ważne aby nie były cylindryczne, najlepiej by były to okulary do czytania. Okulary zostaną zbadane (ustalenie mocy), opisane, zabezpieczone,  spakowane do paczek, które zostaną obszyte płótnem przez wolontariuszy Fundacji i wysłane na misje.  ludzi żyjących w

Również gorąco zachęcamy do udziału w akcji „Opatrunek na ratunek”. Prosimy o przynoszenie środków opatrunkowych. Przyda się każdy bandaż (dziany, elastyczny), gazy i kompresy (jałowe i niejałowe), plastry opatrunkowe, strzykawki i igły, rękawiczki gumowe, wata i środki do dezynfekcji ran (ale tylko w proszku). Wszystkie dary zostaną wysłane do dzieci z Afryki.

Prosimy o dary serca dla drugiego człowieka. Za okazane serce bardzo dziękujemy!

Grudzień 2019

ROZKŁAD GODZIN LEKCYJNYCH