ŚWIĘTO DRZEWA

Utworzono dnia 05.10.2019

Nasza szkoła już po raz XVII przystąpiła do programu edukacyjno – ekologicznego „Święto drzewa”, który poświęcony jest sadzeniu i ochronie drzew oraz popularyzacji znaczenia drzew w biosferze. Organizatorami tego przedsięwzięcia było SKE  „ Ekoludek”, a do wspólnych działań przystąpili uczniowie z całej placówki.
                W tym roku hasłem przewodnim było ”Drzewa dla klimatu”.
                W ramach programu członkowie SKE  ”Ekoludek” przygotowali okolicznościową gazetkę, a na zajęciach z wychowawcą uczniowie zapoznali się z referatem „Drzewa, a klimat, czyli co nam szumem mówi las?”. Ekoludki również edukowały rodziców i społeczność lokalną. W tym celu przygotowały artykuł  „ Zmiany klimatu”. Na zajęciach kółka „Ekoludek”, uczniowie wykonali prace ekologiczno-plastyczne „Noskowe drzewa”  oraz odwiedzili drzewa,  którymi się opiekują oraz te, które posadzili w zeszłym i poprzednich działaniach ekologicznych.
                 W dniu 5 października odbył się apel pt.: „Rola drzew”. Członkowie SKE „ Ekoludek” przypomnieli  jak drzewa wpływają na klimat oraz jaką rolę odgrywają w środowisku i życiu człowieka. Następnie wszyscy uczniowie wyszli na teren szkoły, gdzie wspólnie posadzili drzewa dla pokoju- sadzonki dębów i tuję.
                Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii.
Opiekun SKE „ Ekoludek: Anna Grube